Biblioteka to ważne miejsce. Tutaj znajdziesz wiele inspiracji, receptur, przemyśleń i zdarzeń. Każda książka spełnia inną rolę. Wprowadza nas w inny świat ten który mija i ten ,który jest .Od dziś zachęcamy do czytania. Wiele osób nie wie co czytać, może nasz wpis pomoże Ci wybrać to co właśnie cię interesuje. Przyjdź a może coś lub ktoś Cię zainspiruje w tym trudnym dla wszystkich czasie.

CHWILA SZCZĘŚCIA Federico Moccia- Najnowsza książka włoskiego autora bestsellerów i celebryty. Gorące lato. Rzym, wszechobecne piękno i pragnienie , by spełniły się marzenia. Dwóch młodych Włochów różnych jak ogień i woda i dwie turystki z Polski .Każde z nich otrzyma swoją szansę na szczęście ….ale czy wszyscy ją wykorzystają.


Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraźnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych realiów dnia codziennego. Niegdyś w jej domu panowały miłość, radość i spokój: to wszystko się zmieniło po tragicznej śmierci ojca. Rządy objął teraz agresywny ojczym, z lubością pastwiący się nad rodziną. Carrie pragnie uchronić przed atakami Richarda młodsza siostrę ,złotowłosą , łagodną Emmę. Wie, że na pomoc matki nie ma co liczyć. Dziewczynki łączy wspólny smutny los i nienawiść do ojczyma. -Udręczone do granic wytrzymałości, nieświadomie prowokują serię wydarzeń, które prowadzą do nieuchronnej tragedii.






Jak zarobić pięć melonów na rękę, ale się przy tym nie narobić? Nic prostszego! Interes życia można zrobić niemal na wszystkim.
Witek, zwany Lordem, zmuszony do zatroszczenia się o finanse rodziny, postanawia wejść w spółkę ze szkolnym kolegą. Handlują wszystkim: od butów, przez jajka po trumny.
Nieoczekiwane zwroty akcji, wciąż nowe źródło fortuny, awantury i skandale… Obowiązkowa lektura każdego przyszłego handlowca i biznesmena!

Pierwsza część “Trylogii Odrzywolskiej” to istna karuzela przypadków i zdarzeń.
Kękuś, Gnat, Kleksik i Tomek Okist, czyli tytułowi Wspaniali, miłośnicy wszelkich przygód i zgryw, wpakowali się w niezłą kabałę… Na własną rękę postanowili rozwiązać tajemnicę miejscowych piwnic browaru.
Czy Rejtaniacy poznają prawdę, nie narażając się na kpiny Defonsiaków?

Serena MacGregor miała już dość dobrych rad członków swej rodziny, którzy nieustannie wtrącali się w jej życie. Celował w tym zwłaszcza ojciec, senior rodu. Daniel MacGregor marzył, by córka w końcu wyszła za mąż i rodziła mu kolejne wnuki. Uciekła więc na Karaiby, gdzie na luksusowym jachcie została krupierką przy stoliku do black jacka. Tam poznała przystojnego, zniewalającego hazardzistę Justina Blade’a. Wbrew własnej woli zakochali się w sobie, choć oboje bali się zaangażowania w trwały związek. Serena nie miała jednak pojęcia, że to romantyczne spotkanie zaaranżował jej ojciec…
Caine MacGregor cieszył się opinią niepokonanego na sali sądowej i… w łóżku. Kobiety zdobywał równie łatwo, jak wygrywał sprawy w sądzie. Aż w końcu trafiła kosa na kamień… Dianę poznał na lotnisku w Atlantic City, skąd obiecał ją odebrać na prośbę swojej siostry, Sereny. Diana i Caine studiowali prawo na tej samej uczelni, ale dotąd się nie znali. Teraz w ich życie wtrąciło się przeznaczenie…

Romantyczne wizje w zetknięciu z rzeczywistością rozsypują się jak domek z kart. Tutejszym mężczyznom daleko do bohaterów z kart powieści, chociaż przy bliższym poznaniu, trochę zyskują. Zwłaszcza jeden z nich…

Charlotte i Nicole uwielbiały spędzać wakacje na idyllicznej wysepce Quinnipeague. Jednak szereg lat – i sekretów – skutecznie je rozdzielił. Charlotte jest energiczną dziennikarką i podróżniczką, ciągle na walizkach, zaś Nicole, blogerka kulinarna, wiedzie spokojne życie w Filadelfii u boku męża, neurochirurga Juliana. Kiedy Nicole otrzymuje propozycję napisania książki poświęconej wyspiarskiej kuchni, zaprasza Charlotte do spędzenia ostatniego wspólnego lata w domu rodziców, licząc na pomoc w zbieraniu materiałów.
Żadna z nich nie ma pojęcia, że prawda może całkowicie odmienić ich życie: zniszczyć małżeństwo Nicole, lecz ocalić jej męża. Charlotte boi się stracić przyjaciółkę; nie wie, że dzięki pobytowi na wyspie zyska coś bardzo cennego.

Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego „syna”, Jerzego Łabędzia.
Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.
W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.

Książka Volkera Koopa to pierwsze wyczerpujące przedstawienie historii tej owianej mgłą tajemnicy organizacji. Autor opisuje tło historyczne, powstanie oraz działania Werwolfu i związanych z nim osób. Jednocześnie demitologizuje organizację, bezlitośnie wskazując na jej jednoznacznie zbrodniczy charakter.
Volker Koop (ur. 1945) jest niemieckim publicystą i autorem książek o historii Niemiec. W Polsce ukazała się jego praca „Bormann”.

W śrubę napędową barki powoli sunącej po Wiśle zaplątała się ludzka skóra. Wieść o wstrząsającej zbrodni rozniosła się po całej Polsce. Zelektryzowane wiadomością media donosiły o przerażającym odkryciu. Policja rozpoczęła śledztwo. Czas mijał, a morderca pozostawał na wolności.
Ta zbrodnia stała się obsesją.
W październiku 2017 r., blisko dziewiętnaście lat po mrożącym krew w żyłach odkryciu, policjanci z “Archiwum X” ujęli podejrzanego. Do tego momentu przygotowywali się bardzo długo. Sprawa o kryptonimie “Skóra” zaprowadziła ich wcześniej do innych ofiar i kazała zmierzyć się z tajemnicami innych morderstw. Głowa odcięta łopatą, twarz pozbawiona oczu, porzucone w działkowej altanie zwłoki – z każdą sprawą nabierali doświadczenia, odkrywali sposób na mordercę.
Bogdan Michalec i Mariusz Nowak, współtwórcy krakowskiego “Archiwum X”, w toku wielu śledztw przeszli szkołę, w której lekcje prowadzili najokrutniejsi przestępcy. Ta książka jest tego świadectwem.
Na jej kartach towarzyszy im dziennikarz śledczy i reporter – Piotr Litka.
“W świecie bezkrytycznej wiary w nowe technologie i badania genetyczne oni wciąż uznają wyższość dedukcji i samodzielnego myślenia. Zamiast czekać tygodniami na wyniki badań DNA – pytają. Z odpowiedzi tworzą spójny obraz zbrodni. Choć – jak sami podkreślają – każda sprawa to historia czyjegoś życia i śmierci. Teraz tajnikami swojej pracy policjanci z “Archiwum X” dzielą się w książce”.


Wolność ma twarz młodej kobiety o przenikliwych zielonych oczach i ciepłym uśmiechu. Trzyma przy boku kałasznikowa, z którym nie rozstaje się nawet na chwilę. Wolność to wspomnienie rodzinnej wioski, beztroski dziecięcych lat, wspólnego tańca, setek lat tradycji. To ojczysty język, święta i właśnie bohaterowie. To możliwość decydowania o własnym losie.
Avesta Harun była kurdyjską bojowniczką, która wraz z tysiącami innych partyzantów walczyła o odzyskanie historycznych ziem Kurdystanu. Zginęła w 2014 roku.

Godzina 17.00. Emily budzi się w podziemiach szpitala psychiatrycznego. Poznaje siedem osób, których nigdy wcześniej nie spotkała. Nikt nie pamięta poprzedniej nocy. Telefony oraz komputery zostały zablokowane. Z każdą godziną sytuacja zaczyna się pogarszać. Pojawiają się kolejne niewiadome i dzieją się rzeczy, których nie da się logicznie wyjaśnić. Ktoś zmusza bohaterów do gry na śmierć i życie…
Prawda? Złudzenie? Żart? Efekt choroby psychicznej jednego z bohaterów? A może wszystkich? Jedno jest pewne. Uczestnicy eksperymentu muszą poddać się regułom gry, żeby znaleźć wyjście z obiektu. Zwłaszcza, gdy wychodzi na jaw, że każda z uwięzionych osób kłamie.
Wraz z bohaterami pozwól się wciągnąć w mroczne miejsce pełne sekretów, plątaniny wizji oraz niedoskonałej pamięci. Obserwuj, jak budzą się demony przeszłości, rodzi się miłość, przyjaźń, nienawiść oraz strach. I przede wszystkim odpowiedz na najważniejsze z pytań: Gdzie kończy się rzeczywistość, a zaczyna iluzja?

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie…
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi?
We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha.
Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.

Tak zaczyna się nowa powieść Wiśniewskiego. Obrosły historią i legendami sopocki Grand Hotel staje się miejscem wydarzeń szczególnych, a autor, jak Anioł Podpatrywacz, towarzyszy ludziom, którzy spędzają w tym hotelu jeden krótki letni weekend. Niezauważony wchodzi do ich pokoi, prześwietla ich biografie, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Opowiada o ich snach, porażkach, tęsknotach, marzeniach i cierpieniach. Hotel to często miejsce przemienienia. I o tym także jest ta książka. Dziennikarkę porzucił mężczyzna niepogodzony z jej sukcesem, dziadek niemieckiego pastora z sąsiedniego pokoju zabijał Polaków w pobliskim Stutthofie, nieutalentowany naukowiec z pokoju na trzecim piętrze najmuje autora do napisania habilitacji, rosyjski nowobogacki z apartamentu na drugim piętrze zakochuje się w ukraińskiej sprzątacze z hotelu. Atmosfera anonimowości hotelu pozwala bohaterom zrzucić swoje maski, a śledzący ich czytelnik na końcu dowie się prawdy, którą sam już dawno znał, że wszystkim chodzi o miłość.

