,,Strażak to nie osoba, która pracuje dla pieniędzy. Strażak to ktoś, kto ratuje ludzkie życie poświęcając swoje (…)’’.

Dnia 28 kwietnia 2024 roku w Wietrzychowicach odbyło się Gminne Święto Straży Pożarnej. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Wietrzychowice Pan Tomasz Banek oraz Gminne Centrum Kultury w Wietrzychowicach. Święto Strażaka rozpoczęło się mszą w Jadownikach Mokrych, którą koncelebrował ks. Bogdan Walerowski. Podczas uroczystości uczestnicy wysłuchali przemowy wygłoszonej przez Pana Wójta oraz Radnego Powiatu – Pana Stefana Dzika. Następnie delegaci poszczególnych jednostek OSP wręczyli Panu Wójtowi podziękowania za wieloletnie wsparcie i współpracę. Obchody Święta Ochotniczej Straży Pożarnej zakończyła wspólna biesiada.

Po więcej zdjęć zapraszamy na portal: